Yeni Başlayanlar İçin İşletme Giderlerini Azaltmak İçin 10 Teknik İpucu

Yeni Başlayanlar İçin İşletme Giderlerini Azaltmak İçin 10 Teknik İpucu

Küçük işletme işletmek, emek, kritik sarf malzemeleri ve hatta yazılım lisansları gibi kritik harcamalara para harcamak anlamına gelir. Ancak işinizin ilk günlerinde, büyümek için yeriniz olması ve böylece gereksiz krediler almak zorunda kalmamanız için olabildiğince çok para biriktirmeniz gerekir. Yeni Başlayanlar İçin İşletme Giderlerini Azaltmak İçin 10 Teknik İpucu listesini sizin için hazırladık.

Neyse ki, birkaç teknik bilgili ipucu ile başlangıç ​​veya küçük işletmenizin işletme giderlerini azaltabilirsiniz.

1. Fazla kağıttan kurtulun

Yeni başlayanlar için, ofisteki fazla kağıttan kurtulmaya çalışın. Fatura göndermek, toplantılar için çıktılar almak vb. için yazıcınız için tonlarca kağıda ihtiyacınız olması gerekmez. Bu günlerde, birçok günlük iş görevini kağıtsız araçlar ve dijital platformlarla yapabilirsiniz.

Dijital faturalar, e-postalar, Google Workspace ve diğer araçlar artık birçok sektörde kağıtların yerini alıyor. Bu gelişmeye güvenin ve tüm ofis malzemelerinden tasarruf edin.

2. Bir bulut telefon sistemine geçin

Bir bulut telefon sistemine veya VoIP telefon sistemine geçebilirsiniz ve geçmelisiniz. Bir bulut telefon sistemi, ofisinizde veya çalışma alanınızda fazladan donanım kurmanız ve bakımını yapmanız gerekmediği anlamına gelir ve birden fazla şekilde paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Bu, bir telefon sistemi kurmanın ilk maliyeti açısından %90’a kadar ve yerel veya uluslararası arama maliyetlerinde %40 ila %90 arasında tasarruf etmenizi sağlayabilir.

3. Yalnızca ihtiyacınız olan yazılımı kullanın

Ofisinizde kullandığınız yazılıma uzun ve derinlemesine bir göz atın. Derinlemesine bir yazılım denetimi yapın ve abonelik ücreti ödediğiniz tüm yazılımlara ve araçlara gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını belirleyin. Örneğin, pazarlama için kullandığınız bir yazılıma yıllık abonelik ödüyorsanız, ancak o aracın işi zaten başka bir yazılım platformu tarafından hallediliyorsa, buna gerçekten ihtiyacınız var mı?

Birçok durumda cevap hayırdır. Bu nedenle, gerçekten ihtiyacınız olmayan ve kullanmadığınız araç ve platformlar için yazılım aboneliklerini kesebilirsiniz. Mevcut ofis yazılımınızı yaklaşık üç ayda bir denetlediğinizden emin olun, böylece kullandığınız araçları ve hangilerinden kurtulabileceğinizi düzenli olarak gözden geçirerek biraz daha fazla tasarruf edebilirsiniz.

4. Uzaktan çalışmaya geçin

Uzaktan çalışma, COVID-19 salgını sırasında doruk noktasına ulaştı. Ancak bu günlerde paradan tasarruf etmek için hala yararlanabilirsiniz.

Örneğin, çalışanlarınız için kısmi uzaktan çalışma uygulayabilirsiniz, yani aksi halde ihtiyaç duyacağınız kadar fazla ofis alanına ihtiyacınız olmaz. Bu da bir ofis binası, masalar ve hatta günlük ofis malzemeleri için daha az ödeme yapmanızı sağlar.

Kısmi veya tam uzaktan çalışma, çalışan alanı ve pratik sarf malzemeleri veya ihtiyaçlar açısından size çok para kazandırabilir. Hatta çalışanlarınız daha fazla çalışarak daha yüksek nakit akışı sağlayabilir.

Bu nedenle, uzaktan çalışmayı böyle bir fırsattan yararlanabilecek çalışanlara açmalısınız. Ek bir bonus olarak, birçok çalışan uzaktan çalışma konusunda daha iyi hissedebilir ve sonuç olarak markanıza daha sadık hale gelebilir.

kredi kartları ile çöp tenekesi

5. Kredi kartı kullanımını azaltın

Kurumsal kredi kartları önemli finansal araçlardır. Sizin ve çalışanlarınızın, iş harcama ihtiyaçlarınızı karşılamak için nakit akışını beklemenize gerek kalmadan önemli malzemeleri veya cihazları anında satın almanıza olanak tanır.

Ancak kurumsal kredi kartınızı çok fazla kullanmak veya çok fazla kredi hesabı kullanmak, yüksek faizli ödemelere ve zamanla ticari banka hesabınız üzerinde ciddi bir yüke neden olur. Bunun için ticari kredi kartı kullanımını mümkün olduğunca azaltmaya çalışmalısınız.

İşletmeniz için kritik bir makine bozulduğunda ve en kısa sürede yeni bir tane satın almanız gerektiğinde olduğu gibi, yalnızca kesinlikle gerekli olduğunda ticari kredi kartlarını kullanmaya çalışın. Benzer şekilde, yalnızca belirli çalışanlara kurumsal kredi kartı kullanma izni verin. Bu şekilde, birden fazla çalışan, sizin gözetiminiz olmadan şehirde koşuşturup anlamsız harcamalar yapmaz.

sosyal medya beğenileri

6. Çevrimiçi pazarlamayı kolaylaştırın

Çevrimiçi pazarlama kampanyaları, sitenize trafik çekmek veya perakende mağazanıza gelen ziyaretçileri artırmak için çok önemlidir. Ancak, PPC reklamları, ücretli etkileyici anlaşmaları ve diğer çevrimiçi pazarlama çabaları, mali durumunuzu zora sokabilir.

Bunu göz önünde bulundurarak, çevrimiçi pazarlama kampanyalarınıza bakmalı ve aşağıdakileri yaparak onları kolaylaştırmalısınız:

  • Hangi reklamların veya kampanyaların en iyi performansı gösterdiğini analiz etme
  • Bu reklamları veya kampanyaları ikiye katlamak
  • İyi performans göstermeyen reklamları veya kampanyaları, temelde sebepsiz yere mali durumunuzu tükettikleri için kesmek

Başka bir deyişle, yalnızca yatırımlarınızdan en iyi getiriyi sağlayan dijital pazarlama kampanyalarını sürdürdüğünüzden emin olmalısınız.

7. Kullanılmış mobilya ve araç gereç satın alın

Ofisiniz için birkaç yeni masa veya sandalye gibi ekstra mobilyaya mı ihtiyacınız var? Yepyeni mobilyalara tonlarca para harcamak yerine, kullanılmış mobilya satın alarak girişiminize biraz para kazandırın. Gerçekleştikten sonra her zaman yükseltme yapabilirsiniz, ancak bu arada kullanılmış mobilya satın almak, bunun yerine gerçekten ihtiyaç duyulan yerde para harcamanıza olanak tanır.

8. Özelleştirilmiş görevleri dış kaynak olarak kullanın

İşletmeniz, belirli bir hedefi gerçekleştirmek veya belirli bir müşteriyi memnun etmek için zaman zaman özel görevler gerektirebilir. Ancak bu özel görevi yerine getirmek için makine satın almak çok pahalı olabilir ve görevin yalnızca bir veya iki kez yapılması gerekir.

Biraz para kazanmak için, bu özel görevleri profesyonellere veya serbest çalışanlara yaptırabilirsiniz. Kısa vadede biraz daha pahalı olsa da, söz konusu görev gelecekte düzenli olarak yapacağınızı düşündüğünüz bir iş değilse, uzun vadede paradan tasarruf edersiniz.

bir dizüstü bilgisayarda harcama elektronik tablosu

9. Işıkları kapatın

Çevre dostu olun ve ofisten çıktığınızda ışıkları kapatarak girişiminize biraz para kazandırın. Aynı şekilde, her ay elektrik faturanızdan tasarruf etmek için elektrik kullanımınızı azaltmaya çalışın. Bu küçük bir şey, ancak ay sonunda ofis binanızın enerji ücretlerini gördüğünüzde tüm bu elektrik toplanabilir.

Bu, ofislerin klimayı veya ısıtıcıyı daha sık çalıştırma eğiliminde olduğu yaz ve kış aylarında iki kat daha doğrudur. Çalışanlarınıza bilgisayarlarını veya kullanmadıkları elektrikli cihazları kapatmaları konusunda rehberlik edin. Elektrikli cihazların hafta sonu da açık kalmadığından emin olun. Her zerre yardımcı olur!

10. Muhasebe pratiği yapın

Son olarak, akıllı, teknolojiden anlayan muhasebe uyguladığınızdan emin olun. Ya bir muhasebeci tut ya da muhasebeyi kendin yap; Her iki durumda da harcamalarınızı takip etmeli, daha fazla tasarruf edebileceğiniz alanları belirlemeli ve vergilerinizi doğru beyan etmelisiniz. İşinizi doğru yaptığınızdan emin olmak ve her baharda ağır vergi ödemelerine yol açabilecek kritik hatalar yapmaktan kaçınmak için muhasebe yazılımlarını ve platformlarını kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak, yukarıdaki stratejilerin her birini ve daha fazlasını uygulayarak bir başlangıç ​​veya küçük işletme olarak işletme giderlerinizi azaltabilirsiniz. Bu ipuçları, en azından girişiminiz daha büyük başarıya ölçeklenmeye hazır olana kadar, birbirleriyle birlikte kullanıldığında sınırlı mali durumunuzu daha da genişletmenize yardımcı olacaktır.

Yorum Ekle

Your email address will not be published.